Jakie ubezpieczenie turystyczne?

0

Bezpieczny powrót

Badania pokazują, że najczęściej nie widzimy potrzeby zakupu dodatkowych polis gwarantujących nam bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wyjazdu, gdyż liczymy, że obowiązkowe ubezpieczenie jest wystarczające. Ponadto panuje przekonanie, że wyjeżdżając w podróż uda się ominąć wizyty u lekarza, nieszczęśliwych wypadków, zagubienia bagażu itp.

Ci którzy się ubezpieczają, to w większości osoby, które zdecydowały się na wakacyjny wyjazd z biurem podróży. Zorganizowane wycieczki standardowo są bowiem sprzedawane wraz z ubezpieczeniem wliczonym w koszty wyjazdu. Jednak jeszcze przed wykupieniem wycieczki warto zapoznać się z zaoferowanym ubezpieczeniem – zakresem, wysokością zabezpieczenia, wykluczeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela, gdyż mogą się one znacznie różnić w zależności od miejsca docelowego wyjazdu, ceny, a także kategorii wycieczki. Jeśli turysta zwróci na to uwagę przy zakupie będzie miał szansę wybrać korzystniejszy pakiet lub ubezpieczyć się dodatkowo.

Dodatkowe ubezpieczenie pozwala na dostosowanie ochrony do długości wyjazdu, stanu zdrowia oraz sportów jakie zamierzamy uprawiać. Jeśli w planach jest np. trekking lub wspinaczka zagranicą to warto, by ubezpieczenie obejmowało akcje ratunkowe, poszukiwawcze, koszty leczenia oraz transportu do kraju – standardowe ubezpieczenie może nie zawierać zwrotu np. kosztów akcji ratunkowych. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, by sumy gwarancyjne były odpowiednio wysokie, a procedura zgłaszania szkody sprawna.

Jeśli należysz do grona osób, które wyjeżdżają co najmniej dwa razy do roku świetnie sprawdzi się roczna polisa turystyczna, o stosunkowo szerokim zakresie. Przykładem ubezpieczenia, które może być uzupełniające w stosunku do tego oferowanego w ramach wycieczki z biurem podróży może być górska polisa „Bezpieczny powrót” stworzona przez PZU przy współudziale Polskiego Związku Alpinizmu. Ubezpieczenie działa przez cały rok, na całym świecie, przy wyprawach do 6 tys. m.n.p.m, obejmuje osoby uprawiające sporty podwyższonego ryzyka (w tym narciarstwo i snowbord). Więcej o ubezpieczeniu TUTAJ

Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje warto pamiętać o tym, że nie wszystko musi pójść zgodnie z naszymi urlopowymi planami, a nieprzewidziane, losowe wypadki się zdarzają. Warto więc na taką ewentualność się przygotować zgodnie z zasadą „przezorny zawsze (dodatkowo) ubezpieczony”.

Jak działa ubezpieczenie w przypadku choroby w odległej Kolumbii opisuje jeden z podróżników na swoim blogu http://tantany.pl/dobre-ubezpieczenie-w-czasie-podrozy/

Zostaw komentarz