Będziemy jeździć bez papierowej polisy OC

0

Kierowcy, którzy nie zamierzają przekroczyć granicy, a jedynie poruszają się po terenie Polski, będą mogli jeździć bez polisy OC w kieszeni. Zmiana nie zacznie jednak obowiązywać wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Dotychczas kierowcy z wykupionym obowiązkowym OC, ale nieposiadający przy sobie papierowej polisy, narażeni byli na mandat w wysokości 50 zł. Policja mogła także nie pozwolić kierowcy na kontynuowanie jazdy. Podpisana przez Prezydenta nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym znosi ten obowiązek.

Od kiedy będziemy jeździć bez papierowej polisy OC?

Uchwalona nowelizacja Prawa o ruchu drogowym wchodzi w życie 4 czerwca 2018 r., jednak o zmianie przepisu dotyczącego jazdy bez papierowej polisy OC kierowcy zostaną poinformowani przez Ministerstwo Cyfryzacji w oddzielnym komunikacie.

Oprócz obowiązku posiadania przy sobie polisy OC zniesiona zostanie konieczność wożenia w samochodzie dowodu rejestracyjnego. Po zmianie przepisów dokument ten będzie weryfikowany przez funkcjonariuszy w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

 

 

Zostaw komentarz