130 tys. zł odszkodowania za śmierć dziecka

Za błąd popełniony przez lekarzy szpitala ZOZ w Końskich małżeństwo, które straciło dziecko, uzyskało odszkodowanie na drodze ugody. Wypłacona kwota wyniosła 130 tys. zł.

Sprawą zajęło się towarzystwo ubezpieczeniowe, które odpowiadało za polisę placówki zdrowotnej. Centrum Odszkodowań DRB rozpoczęło działania zaraz zakończeniu przez prokuraturę czynności prokuratorskich i postępowania. Już po czterech miesiącach firma doprowadziła do uzyskania zadośćuczynienia dla rodziców. Zadośćuczynienie i odszkodowanie dla matki zmarłego dziecka wyniosło 70 tys. zł, ojciec otrzymał 50 tys. zł.

ędna decyzja

Błędem w sztuce lekarskiej, który był bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka, było opóźnienie wydobycia płodu drogą cesarskiego cięcia przez lekarzy szpitala.

Matka zmarłego dziecka zgłosiła się do oddziału ginekologiczno-położniczego Zespołu Opieki Zdrowotnej w 40 tygodniu ciąży. Po kilku godzinach od przybycia do placówki kobiecie odeszły wody. Dopiero po godzinie lekarze zdecydowali się zakwalifikować ciężarną do cięcia cesarskiego. Dziecko nie przeżyło. Przyczyną zgonu było wewnątrzmaciczne niedotlenienie płodu.

Czy to wszystko?

Eksperci twierdzą, że skierowanie sprawy na drogę sądową mogłoby oznaczać wyższą kwotę odszkodowania. Jednak z uwagi na traumę związaną z minionymi wydarzeniami, rodzice zmarłego dziecka zdecydowali się zakończyć sprawę ugodą.

Zostaw komentarz